فیلر(ژل)لب

لب ها تاثیر به سزایی در زیبایی چهره و نقش موثری در درک زیبایی شناسی صورت دارند و از زمانهای قدیم لب های برجسته طرفدار زیادی داشته است.

بزرگ کردن لب ها یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که درخواست میشود،جوان سازی یا پرکنندگی لب ها اغلب با روش تزریق اسید هیالورونیک رایج است که نیاز به تخصص دارد.هدف از این توضیحات جزییات روش و پوشش جنبه های عملی تزریق فیلر به لب هاست.

ناحیه لب جزیی بسیار مهم در مورد زیبایی صورت محسوب میشود.با گذشت زمان،کاهش حجم صورت ناشی از افزایش سن،بیماری یا شرایط ارثی،آسیب های نوری و استعمال دخانیات،به از دست دادن حجم لب ها و برجسته شدن چین های منولوبیال بسیار موثر بوده و منجر به تغییرات چشم گیری در ظاهر میشود.لب ایده آل،یک لب پر است و تعادل لب های بالا و پایین از نظر زیبایی شناسی مهم است.لب های نازک ژنتیکی و عدم تقارن میان لب ها مسائلی هستند که میتوان با افزایش بافت نرم با استفاده از فیلر ها با انها مقابله کرد.فیلر های مختلف دائمی و موقت برای فرم دادن به لب ها امتحان شده است که تا کنون نتایج رضایت بخشی داشته است.

انواع پرکننده ها(فیلر):

انواع مواد مناسب طبیعی برای تقویت بافت نرم وجود دارد.هیالورونیک اسید (HA)و پلی اکریل آمید (PA)دو پر کننده ی اصلی هستند که به طور گسترده در دسترس قرار دارند که در حال حاضر (HA)غالب تر میباشد و به وضوح تاثیر اثر بخشی آن در درمان ترکیبی پیری صورت و لب ها دیده می شود و از آنجایی که پر کننده های هیالورونیک اسید از موادی مشابه مواد موجود در بدن ساخته شده اند واکنش آلرژیک بعید است اما اگر به لیدوکایین حساسیت دارید قبل از تزریق با پزشک خود در میان بگذارید.کلاژن که زمانی رایج ترین پرکننده ی پوست بود امروزه کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.

_تزریق چربی نیز یکی از روش های حجیم کردن لب به شمار میرود اما امروزه چندان مورد استفاده قرار نمیگیرند زیرا نتایج متفاوت است و خطرات و عوارض جانبی بیشتر است.

دانستنی های لازم قبل از تزریق ژل لب:

((پیش از تزریق فیلر باید با تشریح مزایا،محدودیت ها و عوارض بعد از آن به مراجعه کننده مشاوره داده شود تا  نتیجه ی‌مطلوبی به دست آید.در مراکز زیبایی سروتونین  قبل از انجام هرگونه کار زیبایی با پزشکان متخصص مشاوره رایگان صورت میگیرد و با استفاده از مهارت و تبحر پزشکان ما به تغییر دلخواه خود میرسید.))

_در مورد اهداف،سلیقه ی مورد نظر خود و هزینه هاصحبت کنید و تمام سوالات خود را بپرسید و درمورد هرگونه آلرژی و داروهایی که مصرف میکنید از جمله مکمل های بدون نسخه و‌گیاهی،به پزشک خود بگویید.

بزرگ کردن لب ها با استفاده از فیلر های تزریقی نتایج سریعی با کمترین زمان استراحت به دنبال دارد و همین سهولت آنرا به روشی پر طرفدار تبدیل کرده است.بزرگ کردن لب ها را میتوان با تزریق فیلر در هریک از قسمت های آناتومیک لب انجام داد و نتیجه ی بسیار کنترل شده و قابل پیش بینی را به دست اورد. همچنین بهینه سازی نتیجه ی زیبایی بزرگ کردن لب ها نیاز به استفاده ی ماهرانه از تکنیک و تزریق مناسب دارد.

قیمت فیلرها:

بسته به نوع برند (پرفکتا ژوویدرم، رستیلن و تئوسیال، بلترو استایلج،رووفیل،نورامیس و …) و مقدار حجم ژل تزریق شده هر سی سی قیمت‌ها متغیر می شوند.

انواع مدل های تزریق فیلر لب

روسی،عروسکی ،قلوه ای،اردکی،طبیعی،چاکدار،هالیوودی،فانتزی,,صدفی.را میتوان نام برد.

آیا تزریق فیلر  فقط مختص به خانم ها میباشد یا اقایان نیز میتوانند از ان استفاده کنند؟

تزریق ژل برای اصلاح فرم چهره لب، گونه و فک تنها مختص خانم‌ها نمی باشد در صورتی که میزان مناسب توسط پزشک حاذق تزریق شود فرمی کاملاً طبیعی خواهد داشت و نواقص چهره برطرف می‌شودبرخلاف تصور عموم آقایان هم می‌توانند از این خدمات بهره مند شوند.

معرفی بهترین برندها برای تزریق:

_ پرفکتا (perfectha):نوعی برند فیلر پوستی که به طور سفارشی در کشور فرانسه تولید می‌شود از این محصول جهت از بین بردن چین و چروک صورت ترمیم حجم از دست رفته و کانتورینگ صورت استفاده می‌شود این برند تاییدیه‌های لازم جهانی را دارد.

_ژوویدرم (juvederm):می توان گفت یکی از محبوب ترین فیلر های موجود در بازار و ساخت آمریکا می باشد و مورد تایید سازمان غذا و دارو(FDA)است ماده فعال و اصلی این فیلر هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی از بدن است.

_رستیلن(restylane): ساخت کشور آمریکا می باشد که در سال ۲۰۰۳ میلادی مورد تایید سازمان غذا و دارو( FDA) قرارگرفته است البته این ژل برای استفاده افراد زیر ۲۱ سال توصیه نمیشود.

_تئوسیال(teosyal) :ساخت کشور سوئیس می باشد یکی دیگر از فیلرهای تزریقی مبتنی بر اسید هیالورونیک می باشد همچنین در طی تجربه و نظرسنجی، مراجعه کنندگان با تزریق این نوع فیلر حس راحتی و بهتری را داشتند.

_بلترو(beletero): ساخت کشور آلمان و مورد تایید سازمان غذا و دارو(FDA) می باشد ترکیب اصلی آن از دو ماده هیالورونیک اسید و گلیسرول است و پوست را از داخل آبرسانی می کند و بافت پوست را مرطوب نگه داشته و باعث جوان سازی می شود.

_رووفیل(revofil) ساخت کشور کره و دارای مجوز بهداشت می باشد ترکیب اصلی آن هیالورونیک اسید است و حاوی الیگوپپتید ۷۲ است که پروسه از بین رفتن هیالورونیک اسید در پوست را محدود می‌کند و باعث آبرسانی می‌شود.

_نورامیس(neuramis):ساخت کشور کره و دارای مجوز وزارت بهداشت می باشد و اکثر انواع فیلر های این برند علاوه بر هیالورونیک اسید، لیدوکائین( داروی بی حسی )وجود دارد که این ماده سبب می‌شود هنگام تزریق دردی احساس نکنید.

قیمت فیلرها:

بسته به نوع برند (پرفکتا ژوویدرم، رستیلن و تئوسیال، بلترو استایلج،رووفیل،نورامیس و …) و مقدار حجم ژل تزریق شده هر سی سی قیمت‌ها متغیر می شوند.

توصیه برای تجربه اولی ها:

توصیه کلینیک سروتونین به افرادی که برای اولین بار اقدام به تزریق فیلر می‌کند این است که علاوه بر انتخاب فیلر مجوز دار و دارای تاییدیه جهانی و وزارت بهداشت، انتخاب مرکز زیبایی معتبر و پزشک متخصص باتجربه نیز از اهمیت بالایی بدانند.

ماندگاری فیلر(ژل)چقدراست؟

ماندگاری فیلر با توجه به برند انتخابی، متغیر بین ۶ ماه تا ۲ سال می باشد.

مقدار تزریق فیلر چقدر باشد؟

مقدار تزریق فیلر (هر سی سی )بستگی به فرم اولیه وسلیقه مراجعه کننده و مدلی که مدنظر شماست متغیر است.

نکات قبل تزریق فیلر:

1_از مصرف آسپرین و هرگونه ترکیبات حاوی استیل سالیسیک اسید ویتامین E و سایر مکمل های غذایی همچون روغن پامچال، سیر، ژنکو دو هفته قبل از درمان پرهیز کنید.
2_از مصرف ایبوپروفن، ادویل ،ژلوفن و … و الکل دو هفته قبل از درمان پرهیز کنید.

نکات بعداز تزریق فیلر:

1_ ایجاد تبخال که با مصرف داروی مرتبط به آن رفع می‌گردد.
2_قرمزی و تورم در ناحیه درمان شایع است که معمولاً در عرض چند روز برطرف می‌شود در صورتی که این حالت در عرض سه روز رفتن شد با پزشک خود تماس بگیرید.
3_ از برخورد با گرما تا زمانی که تورم و کبودی بر طرف نشده است با ناحیه تحت درمان پرهیز کنید.
4_دوش گرفتن و شست و شو طبق روال معمول توصیه می شود ۵ فعالیت هایی که سبب گر گرفتن صورت در روز درمان می شود مانند مصرف الکل ورزش و آفتاب گرفتن پرهیز کنید.
5_کیسه یخ دارای پوشش پارچه‌ای کمپرس سرد را هر چند ساعت به مدت ۱۵ دقیقه روی محل درمان قرار دهید تا تورم احساس ناراحتی و کبودی کاهش یابد.
6_ اگر پس از ۲ تا ۴ هفته احساس می کنید که نیاز به ویزیت دارید با پزشک خود تماس بگیرید.
7_هیدراته بمانید نوشیدن آب فراوان را فراموش نکنید.
8_ روی صورت نخوابید و برای بهبود سریعتر تورم خود از بالش بلند استفاده کنید.
9_ استفاده از لوازم ارایشی را تا ۲۴ ساعت پس از تزریق متوقف کنید.
10_استفاده از هرگونه دخانیات باعث کاهش ماندگاری فیلر خواهد شد.

شاید برای برخی از مراجعه‌کنندگان این اتفاق افتاده باشد که با مراجعه به افراد غیر متخصص و انتخاب فیلر های نامرغوب به نتیجه دلخواه و مطلوب خود نرسیده باشند آیا راه حلی برای از بین بردن یا کم کردن فیلر تزریق شده وجود دارد؟

آنزیم هیالورونیداز به جهت از بین بردن فیلر ها درزیر پوست تزریق میشود تا تجزیه طبیعی اسید هیالورونیک را سرعت بخشد و می توان نتیجه تزریق رابلافاصله مشاهده کرد.

تزریق فیلر برای چه کسانی خطرناک است؟

1_ افرادی که دارای بیماری‌های سیستم ایمنی هستند مانند لوپوس روماتیسم و سندروم نفروتیک.
2_افراد با سابقه سکته قلبی و مغزی ۳-زنان باردار یا شیرده.
3_افراد مبتلا به آسم و حساسیت های شدید.
4 _افراد دیابتی و انسولینی.
5- افرادی که داروی آسپرین یا وارفارین استفاده می‌کنند.
6- افرادی که دارای اختلال روانی و انتظارات نابجا هستند.
7 -افراد دارای پلاک دهان و دندان.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *