سابسیژن

سابسیژن چیست؟چه کاربردی دارد؟

سابسیژن بهترین درمان برای جای جوش و آکنه و موثرترین درمان برای رفع فرورفتگی های پوست میباشد. یک روش بی دردسر و ساده و غیر تهاجمی که نیازی به بیهوشی ندارد.درواقع از روش های بدون برش و بی خطر است و فقط با ایجاد چند نقطه در روی پوست انجام میشود.

بعداز هرگونه جراحت,زخم و یا التهاب که بهبود آن طول کشده,ممکن است بافت ناحیه درگیر,چسبندگی به بافت های زیرین چسبیده و اصطلاحا فیبروز شود.این فیبروز پوست را به پایین کشیده و نمای ناهموار ناخوشایندی به پوست میدهد.

در آکنه اتفاقی که می افتد دقیقا همین است که چسبندگی بافت ناحیه درگیر با بافت های زیرین رخ میدهد.التهاب طول کشیده ناشی از آکنه باعث این چسبندگی به ساختمان های زیرین میگردد ودرنتیجه با نمای ناهموار خود میتواند بار روحی و روانی زیادی برای افراد به خصوص نوجوانان و جوانان داشته باشد.

خوشبختانه امروز باپیشرفت تکنولوژی ودانش زیبایی درمان اسکار های پوستی هرچند سخت میباشد اما برای پزشکان متخصص و حرفه ای مراکز زیبایی سروتونین غیرممکن نیست.یکی از روش های نوین و کارآمد درمان سابسیژن باتکنیک جدید است.

سابسیژن چگونه انجام میشود؟

در ابتدا یک نقطه را بی حس میکنیم و سپس از نقطه ی بی حس شده وارد شده و محلولی به نام تامیست را تزریق میکنیم.این محلول چندین کارایی دارد که یکی از انها بی حسی و به صفر رساندن درد است.سپس با وسیله مخصوص سابسیژن که سابسیژکتور نامیده میشود وارد شده و چسبندگی های منطقه را آزاد مینماییم و بافت های سفت و منسجم,متلاشی شده و با تحریک لایه ای لز پوست به نام اپیدرم,پوست با کلاژن سازی باعث بازسازی پوست شده و محل فرو رفته در پوست پر میشود.

هدف سابسیژن آزاد کردن الیاف اسکار است که پوست را به طرف بافت های زیرین کشیده است.

مراحل مکانيزم عملکرد سابسيژن به منظور درمان اسکار جاي جوش

سابسیژن با چند روش انجام میشود؟

1)سابسیژن به همراه تزریق پلاکتهای غنی از پلاسما:این روش از تمامی روش های دیگر کارآمدتر و بروز تر میباشدو مزایای بیشتری دارد.مقداری ازپلاکت خود بیمار گرفته میشود(پی آر پی) و با ایجاد برشی در محل های فرورفته لایه های چسبیده را از بافت های مرتبط جداکرده و در همان محل پلاسمای خون خود بیمار تزریق میشود(پی آر پی) که فاکتورهای رشد و ساتوکین های موجود در آن باعث بهبود هرچه زودتر و بهتر بافت ها میگردد.

2)سابسیژن به همراه پیوند پوست:ازاین روش بیشتردر اسکارهای خیلی عمیق و آتروفیک استفاده میشود بدین صورت که شکاف بسیار کوچکی در فرورفتگی های اسکار ایجاد میکنند تا ارتباط آن را با لایه های زیرین ازبین ببرند سپس تکه ای پوست به وسیله ی لیزر های مخصوص ازپشت گوش برداشته و در محل شکاف داده شده بخیه میکنند.دوران نقاهت این روش معمولا یک هفته میباشد.

3)سابسیژن به همراه تزریق خون:معمول ترین روش که قریب به 20سال است از این متد استفاده میشود و خون مابین پوست و بافت زیرین قرارمیگیرد و به اسکار اجازه نمیدهد تا دوباره به بافت زیرین بچسبد.

سابسیژن با چه وسیله ای انجام میشود؟

درگذشته از سرسوزن های معمولی ویا ابزاری تیغ مانند به نام نوکور استفاده میشد اما امروزه سابسیژن به وسیله ی خاصی که نوکی نیمه تیز دارد و عموما سابسیژکتور نامیده میشود انجام میگردد.

مزیت سابسیژکتور چیست؟

مزیت این وسیله نسبت به ابزار قدیمی(نوکور)که لبه تیز و برنده داشت این است که ریسک آسیب به عروق و اعصاب و نیز کبودی به شکل قابل توجهی کاهش می یابد.مزیت دیگر کاهش دردمی باشد چرا که فقط از یک نقطه وارد و کل چسبندگی های منطقه را آزاد می نماییم و این یک نقطه به راحتی با بی حسی موضعی بی حس میشود.

آیاسابسیژن عوارض خاصی دارد؟

در پزشکی هر روشی میتواند عوارض داشته باشد,از جمله این عوارض در سابسیژن کبودی و تورم است که نگران کننده نیست.کبودی معمولا اتفاق نمی افتد و تورم بعداز گذشت 1الی2روز برطرف میشود.ممکن است ایجاد کبودی برای افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف میکنند کمی بیشتر از افراد عادی باشد.

از عوارض کم تر شایع آسیب به عروق و اعصاب و عفونت است که درمراکز زیبایی سروتونین توسط پزشک مجرب و با تکنیک درست انجام میشود بنابراین ریسک آسیب عروقی و عصبی به شدت پایین می آید و نزدیک صفر است. در صورت رعایت مراقبت های بعد از انجام کار,ریسک عفونت نیز بسیار کاهش می یابد.

آیاانجام سابسیژن دوران نقاهت دارد؟

همانطور که گفتیم تنها تورم و کبودی 1الی2روزه و در بدترین حالت در عرض یک هفته ازبین میرود. ممکن است نیاز به استراحت یک الی دو روزه را برای افراد حساس و شاغل ایجاد کند وگرنه از روز بعد میتوان فعالیت های روزمره را ازسر گرفت.

آیاانجام سابسیژن درد دارد؟

خیر.همانطور که بیان شد با بی حسی کامل انجام میشود و احساس درد هنگام انجام ساسبیژن تقریبا صفراست.

مراقبت های بعداز انجام سابسیژن:

بعداز انجام سابسیژن به مراقبت خاصی لازم ندارید اما به طور کلی باید مراقب باشید که ضربه و فشاری به محل مورد نظر وارد نشود.

تعداد جلسات مورد نیاز در درمان سابسیژن چند جلسه می باشد؟

بسته به ضخامت پوست و عمق اسکارهای زخم یا آکنه در افراد مختلف  تعداد جلسات درمان متغییر است.درحالت کلی ممکن است 1الی4جلسه نیاز باشد.

هرجلسه سابسیژن چقدر زمان میبرد؟

هرجلسه درمان سابسیژن حدود45الی60دقیقه طول میکشد.

هزینه ی هرجلسه سابسیژن چقدر است؟

بسته به انتخاب کلینیک زیبایی و مهارت پزشک قیمت و تعرفه ی هرجلسه درمان سابسیژن متغیر میباشد.شما میتوانیدجهت راهنمایی بیشترو مشاوره ی رایگان مجموعه کیلینیک های سروتونین با برترین پزشکان کشور و اطلاع از قیمت ها با ما در تماس باشید.

با انجام سابسیژن در مراکز زیبایی سروتونین میتوانید برای همیشه با جای جوش و اسکار پوست خود خداحافظی کنید وبدون هیچ عوارضی پوستی صاف و بدون برآمدگی داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *